Lampionada

Highslide JS

Lampionada to odnowienie imprez sportowych na orientację na terenie Mińska Mazowieckiego. Impreza ta składała się z 5 etapów i była przeznaczona zarówno dla osób początkujących z dziedziną orientacji sportowej, jak również i dla tych bardziej doświadczonych.
Każdy z etapów miał różną formę biegową:

- Bieg klasyczny, czyli zgodnie ze wskazaniem budowniczego trasy lub Rogaining, czyli limit czasu na potwierdzenie jak największej ilości punktów kontrolnych.
- Marsz miał bardziej rozbudowane trasy, aby uczestnicy mogli szczegółowo poznać okolice, w których przeprowadzane były zawody, poprzez wykonywanie zadań specjalnych polegających na przykład na określeniu azymutów lub odległości między punktami kontrolnymi.

Tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie a dlaczego? Bo były kategorie dla osób maszerujących oraz dla tych, co nie mogą żyć bez biegania. Dobrą ideą była kategoria KMN-10N przeznaczona dla dzieci w wieku 10 lat oraz osoby dorosłej, tu można było spędzić wspólnie czas spacerując lub biegnąc po lesie i odnajdować stojące lub wiszący lampiony. We wszystkich etapach Lampionady w sumie wzięło udział ponad 250 osób. Co jak na I Edycję zdaniem uczestników jest nie lada wyczynem.

Serdecznie dziękuję za wsparcie przy organizacji Panu Tomaszowi Płochockiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim za udostępnienie terenu szkoły na bazę centrum zawodów. Panu Burmistrzowi Miasta Mińsk Mazowiecki Marcinowi Jakubowskiego za objecie imprezy swoim patronatem honorowym. Panu Nadleśniczemu Piotrowi Serafinowi za zgodę na organizację imprezy na terenie lasu oraz przekazanie upominków dla uczestników imprezy. Dziękuje bardzo również Harcerzom z Mińska, ale najbardziej dziękuję Tym wszystkim, którzy przyszli, przyjechali do Mińska Mazowieckiego i wystartowali w I edycji Lampionady.

II edycja LAMPIONADY - Puchar Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki

Zapraszamy do zapoznania się z mapami tras drugiej edycji Lampionady

<
IV etap - ZAKOŃCZENIE

II Edycja LAMPIONADY przeszła do historii więc czas na małe podsumowanie II Edycji imprezy!
Impreza składała się z pięciu rund podczas której wystartowało blisko 100 osób więc jest to sukces! Najbardziej liczną grupą uczestników były kategorie męskie! Ponadto cieszy nas, że uczestnicy wracający z trasy byli zadowoleni oraz z atmosfery panującej podczas imprezy! Nagrody wręczała w imieniu Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego Pani Alicja Cichoń!!! Klasyfikacja na koniec II Edycji:

• Kategorię męską OPEN - M - A wygrał Andrzej MILEWSKI, który wykorzystał nieobecność lidera Łukasza LEMANOWICZA- jednocześnie Łukasz zajął II miejsce - zaś III miejsce zostało rozdzielone na Kamila LESISZA i dzięki walce do końca na podium wskoczył Maciej MRUGALSKI!!!

• Mniej emocji było w kategorii Open - M - B. Tu potwierdził swoją dyspozycję Dariusz WALCZYNA utrzymując pozycję lidera, na II miejscu uplasował się Michał MICHALAK, zaś na ostatnie miejsce na podium wskoczył w ostatniej chwili Leszek MALISZEWSKI wyprzedzając o 2 pkt czwartego Tomka SZELĄGA!

• U kobiet bezkonkurencyjna była Barbara SZMYT, II miejsce zajęła Katarzyna SYPUŁA zaś ostatnie miejsce na podium zajęła Renata ŁASKA!!!

• W kategorii Rodzinnej Lider został i zwyciężył Paweł DRĄGOWSKI, II miejsce zajął nasz Klubowicz Krzysztof ZIELIŃSKI wraz z synem Mateusza - III miejsce zajął Marcin KOMOR!!!!

• Ostatnią kategorią w której prowadzona była klasyfikację to TP czyli turystyczne trasy dla początkujących. Tą kategorię wygrał kolega Zbyszek WOJCIECHOWSKI, II miejsce zajął Wiesław SŁAPEK wraz z synem Łukaszem zaś III miejce już nie zawodni Kasia i Michał PEC.!!

Ponadto Finałowy Etap Lampionady wygrali:

• Najlepszy rowerzysta: Paweł ROZWADOWSKI

• Najlepszy biegacz: Leszek MALISZEWSKI

• Najlepsza biegaczka: Barbara SZMYT

Zwyciezcy mają darmowy udział w I edycji ORIENTIADY która odbędzię się 4 września 2016r na teranach powiatu mińskiego!!!!
Zwycięzcom Gratulujemy!!!!

Bardzo dziękujemy za wsparcie otrzymane od pana Burmistrza jak również od Pana Dyrektora ZSZ nr w Mińsku Mazowieckim Pana Tomasza PŁOCHOCKIEGO oraz Pana Nadleśniczego Piotra SERAFINA!
Serdecznie raz jeszcze dziękujemy oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia II Edycji Lampionady!

<
III etap

Trzeci etap II edycji Lampionady przeszedł do historii. Wystartowało w nim blisko 30 uczestników w tym:

• BNO - 14 startujących
  • RJNO - 3 startujących
  • MNO - 7 startujących

Pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło. Uczestnicy konkurencji biegowych i rowerowych mieli przyjemność biegać i jeździć z aktualizowaną mapą do BnO. Obszar biegania zwiększony został o wschodnią część! Szczegółowe wyniki są dostępne w załączonym protokole z imprezy. Kolejny Etap Lampionady już 12 czerwca 2016.
Baza IV rundy, bez zmian, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim ul. Gen. K. Sosnkowskiego.
Serdecznie zapraszamy, zgłoszenia są już otwarte pod adresem.

<
II etap

Drugi etap II edycji Lampionady przeszedł do historii. Wystartowało w nim blisko 30 uczestników w tym:

• BNO - 17 startujących
  • RJNO - 2 startujących
  • MNO - 4 startujących

Pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło. Uczestnicy konkurencji biegowych i rowerowych mieli przyjemność biegać i jeździć z aktualizowaną mapą BNO. Obszar biegania zwiększony został o wschodnią część!!! Szczegółowe wyniki są dostępne w załączonym protokole z imprezy. Kolejny Etap Lampionady już 28 maja 2016.
Baza III rundy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim ul. Gen. K. Sosnkowskiego.
Serdecznie zapraszamy, zgłoszenia są już otwarte i dostępne pod adresem.

<
I etap

Pierwszy etap II edycji Lampionady przeszedł do historii. Wystartowało w nim blisko 50 uczestników w tym:

• BNO - 29 startujących
  • MNO - 15 startujących

Pogoda Nam dopisała, było słonecznie i ciepło chodź pod koniec imprezy zaczęło grzmieć ale mocnej burzy na szczęście nie było! Uczestnicy w konkurencjach biegowych i rowerowych mieli przyjemność biegać i jeździć z zaktualizowaną mapą mińskiego biegania na orientację - obszar biegania zwiększony został o wschodnią część! Szczegółowy wyniki dostępny jest już na orientering.waw jak również możliwość zapisu na kolejny etap - czyli 22 maja 2016r. Czekamy na zgłoszenia i walkę na kolejnym etapie!!!! Dziękujemy również za udział wszystkim uczestnikom Lampionady i czekamy na więcej!!!!

<
Lampionada - II Edycja informacje ogólne

Miło Nam poinformować, że od 02.02.2016 r. ruszają zgłoszenia do II edycji LAMPIONADY rozgrywanej w Mińsku Mazowieckim. Ten rok przyniesie zgłaszającym się same niespodzianki. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościową koszulkę imprezy. Zostały wyznaczone nowe tereny rozgrywania zawodów. Relacja będą na bieżąco umieszczane na Naszym Fanpage na Facebook oraz na stronie klubu www.ksactivumsports.pl w zakładce LAMPIONADA.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez strone www.orienteering.waw.pl zakładka zgłoszenia lub poprzez wysłanie emaila na adres ksactivumsports@gmail.com w treści podając imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, kategorię oraz rozmiar koszulki okolicznościowej.

Poniżej zamieszczamy regulamin zawodów do pobrania w formacie PDF oraz projekt koszulek, które otrzymają uczestnicy.

<

I edycja Lampionady 2015

W minionym, 2015 roku, zorganizowaliśmy pierwszą edycję dziennych biegów na orientację typu Lampionada, składającą się z czterech etapów. Odbywały się one średnio, co miesiąc zaczynając od: